Ambasadorzy

ambasador_malgorzata_tlalka_dlugosz

Małgorzata Tlałka-Długosz, to trenerka, narciarka, alpejka, wraz z siostrą bliźniaczką czołowe zawodniczki świata lat osiemdziesiątych, mistrzyni Polski i Francji, olimpijka: reprezentantka barw biało-czerwonych (1984) i trójkolorowych (1988), szósta w slalomie specjalnym w Sarajewie, najlepsza z Polek w historii naszych startów w ZIO.

Pani Małgosia związana jest z olimpiadami od 2002 roku kiedy to była honorowym patronem Ogólnopolskiego mityngu w narciarstwie zjazdowym Zakopane-Białka Tatrzańska 2002, również mocno wspierała nas w czasie ostatniego mityngu w 2014 roku, a po jego zakończeniu założyła klub olimpiad specjalnych przy swojej fundacji.


Józef Łuszczek, to elektryk, narciarz Startu Zakopane, pierwszy i jedyny Polak – mistrz świata, najlepszy biegacz MŚ w Lahti (1978), 36-krotny mistrz kraju na różnych dystansach, chorąży polskiej ekipy podczas ZIO w Lake Placid (1980) i Sarajewie (1984).

Pan Józef brał udział w imprezie „Zwyciężać mimo wszystko” organizowanej przez Fundację Anny Dymnej w 2013 roku i grał wraz z zawodnikami Olimpiad Specjalnych – Świętokrzyskie na Rynku Krakowskim w hokeja halowego.

zdjęcie: www.pl.wikipedia.org


Pani Zofia Kiełpińska została Ambasadorem IX Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Zofia Kiełpińska, to trenerka, dziennikarka, pracowniczka administracji państwowej, biathlonistka klubów zakopiańskich, mistrzyni i reprezentantka Polski, medalistka mistrzostw świata (1993), uczestniczka ZIO w Albertville (1992) i Lillehammer (1994)

zdjęcie: www.info.sport.pl/


Erwina Lilia Ryś-Ferens – polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, olimpijka.

W czasie kariery sportowej reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa, zdobyła 83 tytuły mistrzyni Polski oraz ustanowiła 50 rekordów kraju w łyżwiarstwie szybkim. Startowała w czterech zimowych olimpiadach (Innsbruck 1976, Lake Placid 1980, Sarajewo 1984, Calgary 1988), kilkakrotnie zajmując miejsca w czołowej dziesiątce (najwyższe miejsce – 5.).

Trzykrotnie zdobywała brązowe medale mistrzostw świata: w 1978 i 1985 w wieloboju sprinterskim oraz w 1988 w wieloboju. Konkurowała w kraju w tym czasie głównie z Zofią Tokarczyk.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Erwina_Ryś-Ferens
zdjęcie: https://www.mazovia.pl

Komentarze są wyłączone.